• usa
  • israel
 

סיפורים


גילוי האינטליגנציה הרגשית
איך אני מפתח את האינטליגנציה הרגשית שלי (ומה הרווחתי ממנה עד עכשיו)

סיפור אישי מפי כריס מבורי, קניה


באפריל 2010, מיד אחרי שסיימתי את התואר הראשון בהנדסת כימיה, מצאתי עבודה במפעל כימיקלים של טאטה. החוזה נמשך 3 חודשים, ולהפתעתי לא חודש. הפכתי מחוסר עבודה. זה היה מייאש, כי בקניה מאוד קשה למצוא עבודה. באוקטובר 2010 עברתי לגור בניירובי, שם קיוויתי למצוא עבודה או להכשיר את עצמי לעבודה אחרת כלשהי. במשך חודשיים שלחתי קורות חיים ובקשות, אבל דבר לא קרה. הייאוש גבר. הייתי צריך לעשות משהו שמניב כסף.
יום אחד עלה בראשי רעיון, היה לי מחשב נייד נחמד, מדוע שלא אקנה מודם, אתחבר לאינטרנט ואחפש עבודה אונליין? באותו היום עצמו קניתי מודם, וידיד של בן דוד שלי בא לביתנו וסיפר על אתר בשם Odesk. ביקשתי ממנו לעזור לי להירשם ונרשמתי, אך לא הצלחתי לשרוד בניירובי, וחזרתי לבית הורי באלדוראט.
 

יום אחד, כאשר הייתי בבית, החלטתי להגיש מועמדות לעבודה אונליין ב-Odesk. ההצעה הראשונה שלי הייתה ל-Trust4emotionS.com. החברה חיפשה כותבים בשפה האנגלית שמתמצאים במחשבים, כדי לבחון יעילות של תוכנה לשיפור עצמי של אינטליגנציה רגשית. אני קורא את מפרטי העבודה ומרגיש עמוק בתוכי שאני צריך להגיש מועמדות. כך עשיתי, והלכתי לצפות בכדורגל עם אבי. כאשר חזרתי לחדרי אחרי המשחק, מצאתי הזמנה לראיון. זה היה הראיון אונליין הראשון שלי עם הבעלים והממציאה של trust4emotions. אף על פי שהשעה היתה שתיים בלילה ואני הייתי מנומנם, הלכתי על זה. אחרי הראיון, דוקטור יהודית שלג שכרה את שרותיי, יחד עם עוד תשעה מועמדים מחמש יבשות, כדי לבדוק את היעילות של אחת מעשר תכניות בשם "חדר כושר לרגשות".


התגלית של אינטליגנציה רגשית היה הרגע בו החיים שלי התחילו להשתנות. אני מכיר הרבה אנשים, בגילי ולא בגילי, שמרגישים מבולבלים, מאוכזבים מהחיים, ביקורתיים כלפי המציאות סביבם ועצלים מכדי לעשות את מה שהמציאות מכתיבה להם. בסופו של דבר, בינם לבין עצמם הם מצהירים: אני כישלון! כך הרגשתי גם אני בגיל עשרים ושש עם השכלה אקדמית בקניה. אך ככל ששדרגתי את האינטליגנציה רגשית שלי התחלתי להבין, שאני לא עצלן אלא לא הייתה לי האנרגיה להתקדם בכיוונים שראיתי. הסתכלתי מסביבי ולא מצאתי שום דבר שאני באמת רוצה לעשות, וכל מה שניסיתי לעשות על פי עצות אחרים – נכשל, פשוט כי השתמשתי באנשים אחרים כיועצים, ולא היה לעצות שלהם קשר עם מה שבאמת רציתי. האימון בשדרוג עצמי של אינטליגנציה רגשית היה הדבר הנכון בזמן הנכון, כי כך למדתי באופן עצמאי לברור מה כן מתאים לי ואילו עבודות טובות עבורי.


אנשים רבים חיים עם הרגשות הכבדים הקשורים בפרנסה, ומשתמשים באנרגית החיים להסתיר את הכובד של עצמם מעצמם. הם בעצם מדכאים את הרגש הכבד ובסופו של דבר  נכנסים לדיכאון. פעם גם אני הייתי מנוהל על ידי הרגשות האלה, אך בזכות פיתוח האינטליגנציה הרגשית לימדתי את עצמי, תוך חודשים ספורים, להיות פתוח וחסין רגשית בפני עצמי ולנצל את האנרגיה הכבדה לטובת פעולה ברוכה של התקדמות. בעזרת השיטה האובייקטיבית של Trust4emotions הייתי מסוגל להתפתח נפשית ולהבין טוב יותר מי אני רגשית בכל יום.


לפעמים אני כושל ונעשה מעורב בדרמות רומנטיות, לפעמים אני משתכר כדי לברוח מרגשותיי, כאילו אני יכול לפתור בעיות כשאני שיכור. פעם הייתי מתייסר מהטעויות שלי, מעניש את עצמי, היום אני לא עוצר : אני יוצר או רץ הלאה. מחפש איך ליהנות יותר מהיכולות האינטלקטואליות שלי. מאז שהתחלתי להתאמן ב"שדרוג עצמי באינטליגנציה רגשית", אני מסוגל לקבוע מטרות על פי התבונה הפנימית שלי, וזה מביא לי תוצאות מצוינות. היום אני מסוגל להרגיש את הרגשות הכבדים ולהשתמש בהם כדי ליצור אנרגיה להתפתחות של חיים טובים יותר. למדתי ואני ממשיך ללמוד איך לנווט את הרגשות שלי לרווחתי ולרווחת האנשים שסביבי. אני יכול לעשות יותר. זהו אתגר מרתק ואין-סופי. בתהליך האימון אני מעדכן את עצמי, מכייל את האינטואיציות שלי. אינני מפחד להיות בלתי-מוגבל, כי אני בן אדם טוב ואני עושה דברים טובים גם לאנשים אחרים. כשאני יותר אינטליגנטי רגשית, אני מסוגל ליצור עתיד טוב יותר דרך הפעולות היומיומיות שלי. יש תמיד מקום לגדול עוד. אני מסוגל להשתמש בכל האמצעים הנפשיים, הגופניים והשכליים כדי להתכונן לקראת העתיד המרתק, ויש הרבה טוב בשבילי בעולם הזה. יש כל כך הרבה הזדמנויות שאני יכול לנצל. עם זאת, אני צריך הרבה יותר אינטואיציה כדי לא לבזבז את האנרגיה שלי על כיוון לא נכון. דוקטור שלג אומרת שאני יצירתי, מוערך, אטרקטיבי, נדיב וטוב לב. אלה תכונות פשוטות, שלא ראיתי בעצמי עד שלא הסתכלתי לעומק באמצעות התוכנה. בתכנית הראשונה שעשיתי, ללא משובים, כחלק מהעבודה ל-T4E, נפתחתי אל עצמי רגשית. בתוכנית השנייה שעשיתי, עם משובים, גיליתי שיש בי הרבה תכונות שאני תמיד מדלג עליהן וחיזקתי את הביטחון העצמי שלי. באימון השלישי, שהיה מלווה באימון אישי של ד"ר שלג, השגתי אתגרים שלא האמנתי שאני יכול להשיג. אלה הם האמצעים שבהם אני משתמש לפי שעה כדי ליצור עתיד טוב יותר.


התכונות שלי עוצבו בחינוך המסורתי. אני ממושמע לאחרים ללא שיקול דעת עצמי. זו מנטליות של עבד, ויש עבדים בכל תרבות. אך העבדות פסה מהעולם, וחבל שאנשים מוכשרים כמוני ידכאו את הפוטנציאל שלהם ולא יביאו ברכה לעצמם ולעולם. תכונת העבדות מושרשת מאוד באפריקה ובהודו, בדנ"א של דורות רבים. אבל אני יותר חזק! מיום ליום אני יותר אינטליגנטי רגשית. מגיע לי יותר! ולאנשים שמסביבי מגיעה איכות רבה יותר מצדי.
ודאי תשאלו מה השגתי בעזרת האימון של trust4emotions:
חדר כושר לרגשות, שדרוג עצמי ללא משובים: היכרות עם המערך הרגשי שלי, יציאה מדיכאון אל דרך חדשה של יחסים עם הסביבה.
חולשות הניהול, שדרוג עצמי עם משובים לתרגילים: ניהול טוב יותר של זמן וכסף בהתפתחות המקצועית, הרשמה לתואר שני בניירובי.
הצלחה בכל אתגר, שדרוג עצמי בעזרת אימון אישי מד"ר שלג: האתגר הראשון היה $100 לשבוע ב-Odesk. בחודש השני השגתי את האתגר הזה. הרמתי את הרף ל-1000$ לשבוע והשגתי גם אותו. בקניה, זהו סכום מטורף!
כשנרשמתי ללימודים לא היה לי מושג איך אממן אותם. כאשר עברתי לגור בניירובי, גרתי עם עוד חמישה בני דודים באותה דירת סטודיו. היום יש לי כבר די כסף לשכור לעצמי דירה לבד, לממן את לימודי ולהחזיק את עצמי בניירובי עוד חצי שנה גם בלי לעבוד. אבל אני אוהב את העבודה שלי ואני אוהב את הרווחה שאני יוצר מסביבי עם הכסף הזה. אני מאוזן יותר רגשית, ולכן אני בסדר עכשיו!